Červen 2015

Televize Joj: Jurský Park už čoskoro!

30. června 2015 v 16:16
Já zbožnuju televizi JOJ a obdivuju skutečně povedenou grafiku, kterou dělají do upoutávek. Jojka dělá nejlepší upoutávky, co znám a já poznal hooodně stanic! Tato naozaj šikovná telka má v plánu 10.7.2015 odvysílat Jurský Park. To by ještě nic neznamenalo ale mně zaujal způsob, kterým to dokázala podat.
Jejich upútávka je plná něčeho, co vás naprosto upoutá. Doporučuju tento TEASER shlédnout každému, dokonce jsem kvůli tomu napsal do televize odkuď mi byl zaslán. Pak sem zjistil že to mají na YouTubu. Jo a nenašel jsem zmínku o slovenském dabingu Jurského Parku takže může být vysílán česky, důkaz je že film je označen 12+. Tak tomu u česky dabovaných filmů na Slovensku je.


Nejvíc se mi líbí: že udělali logo Jurského Parku z loga Jurského světa a obdivuju že mají v teaseru povedené háčky a čárky akorát škoda že nápis Jurský Park není uprostřed.


V upoutávce je sice jenom čoskoro ale já vím že to bude v pátek 10.7.2015.
A vy to už můžete vědět taky, takže znova: pátek 10.7.2015.
TV JOJ odvysílá Jurský Park už v pátek 10.7.2015
Asi si říkáte "Jak to jenom může vědět že to bude v pátek 10.7.?"
Během jejich vysílání se objevuje v rohu JURSKÝ PARK 10. července.

Peněžní úspěchy filmu Jurský svět

26. června 2015 v 19:19
Megafilm si zaslouží megaúspěch.
Všechno to začínalo velice klidně. Studio Universal (odtud film pochází) na sociál. sítích uveřejnilo, že za úspěch považuje každý výdělek nad 100 milionů. Po prvním dni filmu v kinech se začal počítat výdělek. Podle prvních propočtů těch velečísel to vypadalo že "Jurský svět" utržil něco málo pod prvním dnem prvního dílu Avengers, ale na finální čísla se čekalo pár dní. Pak nastal den přepočtů. Účetním (spíš nejlepším doktorům přes čísla) se objevovali výsledky které značili že "Jurassic World" se umístí v žebříčku výdělků za první den nejspíš mezi druhým a prvním dílem Avengers ale taky že dinosauři ovládnou žebříček. Učetní nakonec oznámili výdělek zruba 209 milionů. Asi jste zvědavý, co to znamená.
JURSKÝ SVĚT vydělal prozatím absolutně nejvíc v historii kinematografie za první den v kinech. Skoro polovina lístků byla k promítání ve 3D a IMAX. Aktuální výdělky všech jurských filmů můžete srovnat zde >>> BoxOfficeMojo
PS: Kompletně se na tam nevyznám!
"Jurský svět" momentálně drží největší výdělek za víkend. Už v prvním dni to "Jurassic World" dotáhl daleko a peněžní obnos neustále roste. V úterý už film překonal miliardu! Líbí se mi jak napinavé bylo sledovat úspěch "Jurského světa" a navíc jak naprosto skvěle to dopadlo. Bylo to jako sledovat významný fotbalový zápas navíc ke snímku (pořád ten film pojmenovávám česky nebo anglicky, takže teď to bude v němčině v rakouském vídeňském dialektu) "Jurassic World".

Možná vás napadlo že je hrozné že někdo na lidech vyděl takový těžký prachy - i když jinde se vydělává mnohem mnohem víc. Ale mi dneska žijeme v nádherné kinematografické době. Máme doma televizi, v televizi přes 20 různých TV stanic, máme DVDčka aj Blu-rayka, v každém nemenším městě či obci je blízko kino, máme kamery i fotáky a v každém mobilu či tabletu malou šikovnou kamerku - předtím jsme něco takového neměli. Ale taky v této době máme možnost lechčeji a nelegálněji se k filmům dostat. Měli by jsme být rádi že i přes takovou velkou "díru" je možné toči takové velké filmy jako je tento.

Nápoj Coca-cola a film Jurský svět + Bonus: ExtraVideo k tomu

22. června 2015 v 18:57
Jak už jste si nejspíš všimli. Coca-cola si svůj nápoj prosazuje pomocí jurských trháků často a Jurský svět není výjímkou. Ve filmu Owen (Chris Pratt) pije zmíněný nápoj, davy lidí drží kelímky na pití s jejím logem, logo je i na letácích, a mimo film tam někde v Americe byly v kinech kelímky s motivem Jurassic World a nápoje o kterém je tento článek. Viz. obrázek


A co mně na tomhle spojení zaujalo nejvíce jsou dvě věci:
První: Asi jste zaregistrovali akci Coca-coly kterou oni pojmenovali "Radost políbit Coca-colu". Jak jsou na etiketách napsáná různá jména a tak, např.: "Pusu dostane kolegyně". Teď se kukněte na ten černý kelínek na obrázku. Dobrý, co??
Druhá: V číně Coca-cola už asi (lidi fakt nejsem čínan) spouští letní kampaň ve které se snaží sdružit s letním trhákem Jurassic World. (Co všechno se tu člověk nedoví...)


Jurassic World dinosaur runs wild for Coca-Cola

Nepovinné otázky pro čtenáře: Zamlouvají se vám kampaně Coca-coly?
Líbí se vám ten první obrázek v tomhle článku?

TOHLE TI NESMÍ CHYBĚT!: Egmont a RFDL přináší Jurský svět do domu!

20. června 2015 v 20:06
Kniha od Egmontu "JURSKÝ SVĚT - Kde dinosauři ožívají" která obsahuje nemálo tajemství parku a navíc spolu s knihou ti appka iCarltonAR umožní objevit 5 druhů dinosaurů z Jurského světa (T-Rex, Raptory, Triceratops, Stegosaurus a nejlepší na konec Indominus Rex) v rozšířené realitě prostřednictvím 3 různých režimů nastavení, které dokážou zabavit na dllooouho dobu.


Ale jestli knihu chceš měl by sis pospíšit! V eshopu Egmontu je už jen mín než 20 kusů!!! A teď to hlavní: V knihkupectví a jinde mají běžnou cenu 399 Kč ale na stránkách Egmontu je jasný že jí mají levněji a to za 319 Kč.

Jurassic World Employee - Průkazy zaměstnanců Jurského světa

17. června 2015 v 17:06
Famousids.com - internetový obchod zaměřený na výrobu průkazů pro fandy má ve své nabídce průkaz zaměstnanců Jurského světa. No a o proč bych se mněl rozepisovat, když všechno pochopíte z obrázků.


Mnoho z filmových průkazů na Famousids ve filmu nebyla, ale tento se objevil dokonce i v traileru. Jinak Chris Pratt má na průkaze JS z Fanousids stejnou fotku jako na průkazech Strážci galaxie z Famousids.


Jurský svět a rozdílná přístupnost

15. června 2015 v 6:49
Je to věc, kterou si ani obyčejný divák neuvědomí. Každé kino může mít odlišnou přístupnost filmu. To se právě stalo i v souvislosti s Jurským světem. Kinosály Premiere Cinemas a Cinestar mají jinou věkovou jaťku než, největší a nejuznávanější kino u nás, Cinema City a i přes to že distributor CinemArt označil film že je přístupný všem.

Premiere Cinemas a Cinestar - neomezeno | Cinema City - 12+

Pomocí kontaktního formuláře na jejich webových stránkách jsem se pokusil zjistit víc. Bylo mi odpovězeno takhle:


Takže, vůbec nic se neděje. A můj názor je, že i přesto že v zahraničí jsem našel nejvyšší přístupnost od 16-ti, tak si pamatuju na pár asi tak devíti letých kluků, co se při sledování ohromě bavili. Tak proč? Proč, by měli čekat, když nejlépe si film můžou užít už teď.

Časák ABC a film Jurský svět

13. června 2015 v 20:13
Titulní strana posledního vydání (12/2015 z června) časopisu ABC od společnosti CZECH NEWS CENTER a.s. (který je i vydavatel novin Blesk, Sport, Aha...) zaplnilo logo Jurského světa třetinu obálky. (Fakt jsem to počítal. Rozdělil jsem titulku na 300 čtverců a 104 obsahovalo převážně logo JS.) Ale má smysl ho koupit za 45 Kč jenom kvůli Jurskému světu? Vydání obsahuje mimo titulky jednu dvojstranu a to jen se základním infem o filmu. (Velociraptoří komando, soupis hybridových "rodiču", stvoření netvora a že oproti předchozím dílům Jurský svět ignoruje nové vědecké objevy. Prostě moc počtení tam o filmu není.) + plagát s motivem Jurského světa orientovaného na šířku o velikosti dvou stran. Takže můj názor je že jenom kvůli snímku Jurský svět zakoupit Abíčko je zbytečné, ale Abécéčko obsahuje tunu zajímavých témat a Jurský svět to celé skvěle obohacuje. Já ho teda doma mám. Jinak časopis ABC je jeden z partnerů filmu a na jeho webových stránkách najdete aspoň 10 článků obsahující Jurský svět.

Titulka časáku ABC čísla 12/2015 z června